“המלחמה בטרור מעניינת את אירופה לא פחות מאת הישראלים”

ניצחון הסברה ישראלי: נשיא הפרלמנט האירופי החליט כי מחבלים וחברי ארגוני טרור לא יוכלו עוד להופיע בפניו, זאת כחודשיים לאחר שהמחבלת לילה חאלד שהייתה שותפה לחטיפת מטוס בדרכו לדמשק, ובניסיון חטיפה של מטוס אל על-התייצבה בו כאורחת כבוד.

מי שעומדת מאחורי המהלך הזה שהביא לאסור על מחבלים לנאום בפרלמנט היא עורכת הדין יפעה סגל מהפורום המשפטי הבינלאומי. בראיון ל”לפני כולם” התייחסה עו”ד סגל להישג וחידדה את העובדה שההחלטה לא התקבלה בעקבות הסכסוך הישראלי – פלסטיני אלא בעקבות ריבוי הטרור באירופה והעובדה שחברי הפרלמנט ראו לנגד עיניהם את דאעש ויתר הארגונים שמטרידים אותם:

בתחילת הראיון ציינה עו”ד יפעה סגל את ההישג האדיר ובכללו חתימה של 60 חברי פרלמנט על הדרישה: “זה הישג שלצערנו במקום שיהיה מובן מאליו היינו צריכים להלחם עליו אבל אכן זה הישג ואנחנו מברכים עליו. זה התחיל מחבר פרלמנט שהוא גם בועדה בפרלמנט והם הרימו את הכפפה וזה היה נראה להם הזוי ומזעזע שיש את הפרקטיקה הזו והם חברו אלינו ואנחנו בנינו את הטיעון המשפטי ומשם הם הלכו למסע של החתמות  וזה הישג בפני עצמו – 60 חברי פרלמנט חתמו על הדרישה הזו ומשם רואים את התוצאה”.

להמשך קריאת הכתבה מערוץ 20 לחצו כאן